Aktuálne opatrenia Ústredného krízového štábu SR

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu, Úradu verejného zdravotníctva a hlavného hygienika SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prerušuje vyučovanie na všetkých školách a školských zariadeniach od 30.3.2020 až do odvolania.

Ústredný krízový štáb na svojom zasadnutí dňa 23.3.2020 prijal nasledujúce opatrenia platné od 25. marca 2020:

• Povinnosť nosiť rúško všade mimo svojho bydliska.
  • Povinnosť dodržiavať odstup medzi sebou, minimálne 2 metre jeden od druhého, a to v akomkoľvek rade.
  • Uzatvorenie prevádzok v nedeľu, ide o predajne potravín, mäsa, chleba, ovocia a zeleniny, obchody s krmivom pre zvieratá, drogérie, predajne novín a časopisov.
  • Určujú sa špeciálne otváracie hodiny pre seniorov nad 65 rokov na nákup potravín: od 9.00 do 12.00 h.
  • Dočasné uzatvorenie činnosti denných stacionárov.
  • Ústredný krízový štáb SR vyzýva seniorov necestovať hromadnou dopravou, ak, tak len v nevyhnutných prípadoch.
  • Zároveň, Ústredný krízový štáb vyzýva dôchodcov nad 65 rokov vychádzať z domov len za účelom nákupu, venčenia psa či návštevy lekára.
  • Zrušenie bezplatnej železničnej dopravy pre študentov do termínu uzavretia škôl.
  • Hromadné podujatia sa nebudú uskutočňovať až do odvolania.
  • Od 30.3 sa bude pri vstupe do všetkých nemocníc, fabrík, obchodov merať teplota čela.
  • Každodenné vysielanie svätej omše na Dvojke RTVS o 18:00.

Pre osamelo žijúcich občanov, ktorým nemá kto zabezpečiť nákup základných potrieb (potravín, drogérie a liekov) a ich zdravotný stav im to neumožňuje, Obec Rimavská Baňa z dôvodu mimoriadnej situácie poskytuje službu zabezpečujúcu nákup týchto potrieb.

Občania, ktorí majú o takúto službu záujem, môžu kontaktovať

Obecný úrad Rimavská Baňa 047 5495 293.